International Micron LZ | Zelfslijpende Antifouling
International Micron LZ is een hoogwaardige zelfslijpende (zachte) antifouling, ontwikkeld voor zoet én zout water. Deze antifouling voorkomt aangroei van algen, waterplanten en andere organismen, en houdt de onderkant van je boot schoon en efficiënt – ideaal voor boten die regelmatig varen en vele plezierboten. Micron LZ is de opvolger van Micron Plus, met verbeterde kleurvastheid en BPR-goedgekeurde samenstelling.
Geschikt voor ondergronden als polyester (gelcoat), staal, hout, lood en ijzer, mits goed voorbehandeld. Niet geschikt voor aluminium.
Belangrijkste kenmerken
✔ Zelfslijpende antifouling - ideaal voor langzaam varende boten!
✔ Langdurige bescherming per laag – één vaarseizoen effectief tegen aangroei
✔ Voor gebruik in zoet en zout water
✔ Kan tot 12 maanden voor tewaterlating worden aangebracht
✔ Mooie matte afwerking met verbeterde kleurvastheid
✔ Beschikbaar in 4 kleuren: zwart, rood, donkerblauw en wit
✔ Voor professioneel en particulier gebruik
Hoe breng je Micron LZ aan?
Voor een standaardseizoen is 1 laag vaak voldoende, maar voor optimale bescherming (vooral bij hoge snelheden of veel gebruik) raden we 2 lagen aan. Op turbulente zones zoals de boeg, kiel en roer kun je een extra laag aanbrengen. Micron LZ slijt gelijkmatig af tijdens het varen, waardoor de actieve stoffen continu worden vernieuwd – zonder ophoping van verf. Als de boot al een voldoende basis laagdikte heeft en je wilt deze langer in het water wilt laten dan kun je één extra laag per seizoen aanbrengen. Zo kun je eenvoudig berekenen hoeveel lagen nodig bent.
Voorbereiding en toepassing
- Bestaande antifouling in goede staat? Schuren of opruwen, goed reinigen en laten drogen. Hierna nieuwe laag / lagen Micron LZ aanbrengen.
- Oude antifouling onbekend? Breng een laag International Primocon aan voor een goede hechting. Hierna nieuwe laag / lagen Micron LZ aanbrengen.
- Bestaande antifouling in slechte staat? Verwijder volledig met o.a. antifouling verwijderaar en bouw een nieuw verfsysteem op.
- Bestaande antifouling in redelijke staat met slechte plekken? Gebruik een verfkrabber om losse verf te verwijderen, neem voor de zekerheid het volledige schip mee om slechte plekken te lokaliseren. Kom je bij de onderlaag of het bootmateriaal (staal, polyester, etc.), schuur en reinig dit grondig. Breng vervolgens voldoende laagdikte aan volgens de voorschriften, meestal wel 5 lagen.
Let op: Micron LZ is niet geschikt voor aluminium ondergronden.
Primer advies per ondergrond
Polyester (gelcoat): Gelshield 200 (osmosebescherming) of Primocon
Staal, ijzer, lood: Interprotect of Primocon
Hout: Primocon
Over bestaande antifouling: Primocon (indien nodig voor hechting)
Primocon: Voorkeur als u het over antifouling gebruikt.
Interprotect / Gelshield 200: Beste optie als eerste laag in het verfsysteem, direct over het materiaal waar het schip van gemaakt is.
Aanbrengen met de juiste tools
Gebruik een vacht roller voor grote oppervlakken – die zorgt voor een gelijkmatige dekking en juiste laagdikte. Voor randen, hoeken en moeilijk bereikbare delen gebruik je een wegwerpkwast. Een antifoulingset met roller, verfbakje en kwast maakt het werk extra makkelijk.
Droogtijd en overschildertijd
Temperatuur | Kleefvrij na | Overschilderbaar na | Tewaterlating na |
---|---|---|---|
15°C | 45 min | 10 uur | 6 uur |
23°C | 30 min | 4 uur | 4 uur |
Controleer altijd de technische fiche voor actuele droogtijden en condities.
Beschikbare verpakkingen
750 ml
2,5 liter
Rendement is ca. 9 m² per liter, afhankelijk van toepassing en ondergrond.
Bestel International Micron LZ eenvoudig bij Aspius.nl
Klaar om jouw boot te beschermen tegen aangroei? Bestel International Micron LZ gemakkelijk online via Aspius.nl. Wij leveren snel, en ons deskundig team staat klaar om je te adviseren bij het kiezen van de juiste antifouling voor jouw situatie.
Heb je vragen? Neem contact met ons op – we helpen je graag verder.
Download